Nasz Zespół

POZNAJMY SIĘ

KANCELARIĘ TWORZY MŁODY, PRĘŻNIE ROZWIJAJĄCY SIĘ ZESPÓŁ AMBITNYCH PRAWNIKÓW.

Założyciel kancelarii:

Marek Bańczyk

Adwokat zarządzający kancelarią

Adwokat, ukończył studia wyższe prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra prawa w 2013 roku. W 2014 roku rozpoczął aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, a w 2017 roku został wpisany na listę adwokatów przy Izbie Adwokackiej w Katowicach.

W swojej praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego w szczególności roszczeniami odszkodowawczymi, roszczeniami z zakresu kredytów indeksowanych do waluty obcej, prawa upadłościowego, w tym upadłości konsumenckiej, prawa gospodarczego i prawa karnego. W przedmiocie jego zainteresowań znajduje się również szeroko pojęte postępowanie egzekucyjne.

Kornelia Bańczyk

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W styczniu 2014r. rozpoczęła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, którą ukończyła w 2017 roku z wynikiem pozytywnym. Zajmuje się sprawami z zakresu prawa administracyjnego, prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem roszczeń odszkodowawczych, a także sprawami z zakresu upadłości konsumenckiej.

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w postępowaniu egzekucyjnym.

Paweł Sroka

Aplikant radcowski

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie z wynikiem bardzo dobrym złożył pracę dyplomową z zakresu prawa rzeczowego w prawie rzymskim, uzyskując tytuł magistra.

Od 2021 roku aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe rozpoczął zdobywać już w trakcie studiów, podejmując zatrudnienie w jednej z katowickich kancelarii radcowskich. Aktualnie swoje zainteresowania zawodowe rozwija m. in. w zakresie prawa cywilnego, handlowego oraz zamówień publicznych. Z uwagą podchodzi do każdej sprawy, dążąc do wypracowania jak najbardziej korzystnych rozwiązań. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie entuzjasta motoryzacji, snookera i włoskiej kuchni.

Kamil Szkutnik

Prawnik

Student 3 roku prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W obszarze jego zainteresowań leżą prawo cywilne, prawo gospodarcze i prawo spółek handlowych oraz prawo karne.

Cechuje się dużą pracowitością i zaangażowaniem.

Karolina Dobrowolska

Prawnik

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z wyróżnieniem. W ramach uzyskanego stypendium rozpoczęła studia podyplomowe LL.M International Business Law na Uniwersytecie w Lizbonie. Po ich ukończeniu planuje rozpocząć aplikacje adwokacką.

Do jej zainteresowań należą prawo spółek handlowych, międzynarodowe prawo gospodarcze i prawo cywilne.

Jest osobą ambitną, cechuje ją wytrwałość w dążeniu do celu i skrupulatność przy realizacji podjętych zadań. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim w stopniu komunikatywnym. Wolne chwile poświęca na sport, który jest nieodłączną częścią jej życia

Marcin Pieczątka

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2014 roku rozpoczął aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 2017 roku prowadzi indywidualną praktykę w formie Kancelarii Adwokackiej.

W przedmiocie jego zainteresowań mieści się prawo cywilne, prawo gospodarcze i handlowe oraz prawo pracy.

Wyróżnia się skrupulatnością, pomysłowością, cierpliwością, dużym zaangażowaniem i właściwym podejściem do Klienta oraz napotykanych problemów prawnych. Stale współpracuje z naszą Kancelarią Adwokacką.

Adwokat stale współpracujący z Kancelarią Adwokacką Adw. Marka Bańczyka.